KUJUNEMISLUGU

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali juured ulatuvad 2000ndatesse aastatesse. Filmiõhtutest alguse saanud nädalapikkune festival on aastate jooksul kasvanud suurimaks ning erilisemaks omasuguste seas kogu vabariigis. Alates 2016. aastast on festivali programm jaotatud kahte kategooriasse: õpilaskategooria (kuni 19-aastased) ja tudengikategooria (20-26-aastased). Möödanikust jutustagu fotod, mis kiirgavad emotsioonidest ja pakatavad tänutundest.

ÕPILASKATEGOORIA

I koht “Hundi mäng”, Tauris Pilden
II koht “Lasnamäed”, Rebeka Kruus

TUDENGIKATEGOORIA

I koht “Karm liin”, Teresa Väli
II koht “Lõpp”, Sandra Kartau

PUBLIKU LEMMIK: “Karm liin”, Teresa Väli

PARIM MEESNÄITLEJA: Jonas Nurmsalu, “Lõpp”

PARIM NAISNÄITLEJA: Amanda Raadik, “Karm liin”

PARIM STSENAARIUM: Sandra Kartau, “Lõpp”

PARIM OPERAATOR: Annika Väljataga, “Süütunne”

STSENAARIUMIKONKURSI VÕITJA: “Sügisnägemus”, Mathias Albrecht

VIRUMAA TEATAJA AUHIND: “Eestimaa looduse 100 nägu”, Martin Vesberg

FESTHEARTI AUHIND: “Päevaprintsess”, Mariann Jüriorg MYSNACKI

AUHINNAD: “Sofia”, Ranno Lauri ja Alex Tervinsky “Venna laul”, Jakob Pertel ja Raiko Sten Reidla

EUROPE DIRECTI AUHIND: “Eestimaa looduse 100 nägu”, Martin Vesberg RG

ÕPETAJATE NÄITERINGI JANDIPUNT ERIPREEMIAD: “Hundi mäng” Tauris Pilden “Karm liin” Teresa Väli

ÕPILASKATEGOORIA

  1. koht “Harjumus”, Anita Kremm ja Alesja Suzdaltseva
  2. koht “Teisel pool merd”, Alexandra Pärn

TUDENGIKATEGOORIA

  1. koht “Omakohus”, German Golub
  2. koht “Three lads, three buns”, Ardi Raamets

PUBLIKU LEMMIK: “Harjumus”, Anita Kremm ja Alesja Suzdaltseva

PARIM MEESNÄITLEJA: Pjotr Perlmutter, “Harjumus”

PARIM NAISNÄITLEJA: Maarja Tammemägi, “Robini kepp”

PARIM STSENAARIUM: Matiias Viiking Ojaveski, “Omakohus”

PARIM OPERAATOR: Juss Saska, “Omakohus”

CORNY ERIPREEMIA: Isabel Agnes Lukk, “Nähtamatu”

KLAAR ERIPREEMIA: Norman Saar, “Norge”

JANDIPUNT ERIPREEMIAD: “Harjumus”, Anita Kremm ja Alesja Suzdaltseva ning “Omakohus”, German Golub

ÕPILASKATEGOORIA

  1. koht Meel Paliale „Tüdruk Punases Golfis”
  2. koht Kertu Kibal „Calm Down”

TUDENGIKATEGOORIA

  1. koht Johanna Maria Paulson „Säde”
  2. koht Rebeka Rummel „Ametniku surm”

Parim naisnäitleja: Elo-Mirt Oja filmist „Säde”

Parim meesnäitleja: Enriko Pedaksalu filmist „Calm down”

Parim stsenaarium: Urmet Piiling filmi „Tüdruk Punases Golfis” eest

Parim operaator: Meel Paliale filmide „Tüdruk Punases Golfis” ja „Calm Down” eest

Publiku lemmik: Meel Paliale „Tüdruk Punases Golfis“

Rakvere Gümnaasiumi õpetajate näiteringi Jandipunt eripreemiad:
Oskar: Meel Paliale „Tüdruk Punases Golfis”
Emmi: Inger Põder „Raudhobu”

Kuldne Palmioks: Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali peakorraldajad

SÄKK Design eripreemiad:
„Säde” stsenarist Laura Raud
„Calm Down” operaator Meel Paliale

Valge Klaari eripreemiad:
Pirte-Laura Lemberg („Tüdruk Punases Golfis”)
film „Raudhobu” (Inger Põder)

Teaduskeskus AHHAA eripreemiad:
Joosep Ringmäe „Teip”
Inger Põder „Raudhobu”

Kaarli Talukaup eripreemia (maaeluteemaline film):
Katariina Škurinski „Tuuletallaja”

ÕPILASKATEGOORIA

1. koht Meel Paliale “Raisatud miilid”
2. koht Rasmus Rääk, Joonatan Kama “Obinitsa kirik ajas ja vaimus” ja Kristjan Nuus “Legend”

TUDENGIKATEGOORIA
 
1. koht Sandra Kartau “Naine on süüdi”
2. koht Johanna Maria Paulson “Kontrapunkt”
 
PUBLIKU LEMMIK
Meel Paliale “Raisatud miilid”
 
PARIM MEESNÄITLEJA
Urmet Piiling “Raisatud miilid”
 
PARIM NAISNÄITLEJA
Paula B. Kiiker “Legend”
 
PARIM OPERAATOR
Teddy Puusepp “Naine on süüdi”
 
PARIM STSENAARIUM
“Kontrapunkt” (stsenarist Laura Raud)
 
EUROPE DIRECT ERIPREEMIA
Johanna Maria Paulson “Kontrapunkt”
 
RAKVERE GÜMNAASIUMI ÕPETAJATE NÄITERINGI JANDIPUNDI ERIPREEMIAD
Emmi: Rudolf Kopti loodusfilm “Iga lammas võib filmi teha” (Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali vaheklipid)
 
Oskar: Meel Paliale “Raisatud miilid”
 
Kuldne palmioks: Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali peakorraldajad

ÕPILASFILMID

1. koht Meel Paliale “Kui Tuleb Päev” (Tallinna 32. Keskkool)
2. koht Hanna Hunt “Vaikus” (Rakvere Gümnaasium)

TUDENGIFILM

1. koht Sander Joon “Velodrool” (Eesti Kunstiakadeemia)
2. koht Urmas Salu, Riley Wong, Kate Priestman “Out of Ink” (University of The Creative Arts, Famham, Inglismaa)

PUBLIKU LEMMIK

Urmas Salu, Riley Wong, Kate Priestman “Out of Ink” (University of The Creative Arts, Famham, Inglismaa)

PARIM MEESNÄITLEJA

 

Kristjan Nuus

PARIM NAISNÄITLEJA

Eleriin Miilman

EUROPE DIRECT ERIPREEMIAD

Urmet Piiling “Pommipoiss”
Urmas Salu “Out of Ink”

Rakvere Gümnaasiumi õpetajate eripreemiad

Kristjan Nuus “Lõputus”
Urmas Salu, Riley Wong, Kate Priestman “Out of Ink”
Festivali korraldusmeeskond

PUBLIKU LEMMIK

Hauke Scholz “Arkna”

MEGAZONE’I ERIAUHIND

Jaanes Oras “Õpilasfirma” 

EUROPE DIRECT ERIPREEMIA

Gevin Šestak “Bach”

HUUMORIPREEMIA
Margarete Pruus “Koeraelu”

RAKVERE GÜMNAASIUMI ÕPETAJATE ERIPREEMIA

Robin Sureda “Uustulnukas”
Margarete Pruus “Koeraelu”

II LAUREAAT

Robin Sureda “Uustulnukas” 

I LAUREAAT

Jako Krull “Kiusatus” 

GRANDPRIX 2015

Heinrich Sepp “Süütu”

SPONSORITE LEMMIKU ERIPREEMIA

Annabell Õunväärt “Nutipapa”

PUBLIKU LEMMIK
Tõnu Tamm “Matilda”

PARIM RAKVERE FILM
Artur Part, Toomas Alte “Borghild Project”
RAKVERE GÜMNAASIUMI JUHTKONNA ERIPREEMIA
Kert Paidre “Kus On Kontroll?”

PARIM MEESNÄITLEJA
Henri Rump filmist “Mina ja ma ise”

PARIM NAISNÄITLEJA
Joanna Jürimäe filmist “Matilda”

LAUREAAT
Joanna ja Juulia Juhkam “Vaenlase köök”

LAUREAAT
Sander Maran “Lollipop Massacre”

GRANDPRIX 2014
Tõnu Tamm “Matilda”

SPONSORITE LEMMIKU ERIPREEMIA 
(auhinnaks 4 kutset TEATER VANEMUINE lavastusele “Kadunud käsi”, tort, lilled, tänukiri, ajakiri Teater.Muusika.Kino) 
Elise Kumm: “Jäta mind”

________________________________

PUBLIKU LEMMIKU ERIPREEMIA 
(auhinnaks filmimehe erakooli operaatori koolitus, 4 kutset TARTU UUS TEATER lavastusele “Ird.K”, lilled, tort, tänukiri, ajakiri Teater.Muusika.Kino) 
Kristiina Leiman: “Lõpp?” 

________________________________

MEESKONDLIKU TÖÖ ERIPREEMIA 
(auhinnaks AQVA veekeskuse kinkekaart 5le, 10 pääset RAKVERE TEATRIKINOSSE, lilled, tänukiri, tort, tänukiri, EKU seiklusgrupi kinkekaart, ajakiri Teater.Muusika.Kino) 
RGFF’12 vaheklippide meeskond 

________________________________

NÄITLEJA PREEMIA 
(auhinnaks 2 kutset VON KRAHLI teatri lavastusele “Järgmine voor”, lilled, tort, tänukiri, ajakiri Teater.Muusika.Kino) 
Meeste-duole Kevin Adosson ja Maksim Odnenko filmist “Spordipäevik” 

________________________________

LAUREAAT 
(auhinnaks 80€, 4 kutset VAT TEATRISSE, Riho Hüti valmistatud klaaspüramiid, lilled, tort, tänukiri, EKU seiklusgrupi kinkekaart, ajakiri Teater.Muusika.Kino)
Kristiina Leiman: “Lõpp?” 

________________________________

LAUREAAT 
(auhinnaks 80€, 4 kutset VAT TEATRISSE, Riho Hüti valmistatud klaaspüramiid, lilled, tort, tänukiri, EKU seiklusgrupi kinkekaart, ajakiri Teater.Muusika.Kino) 
Tõnis Sestverk: “4 A.M” 

________________________________
 

GRANDPRIX 2012
(auhinnaks Balti Filmi- ja Meediakooli koolituskeskuse kinkekaart, 125€, 4 kutset TARTU UUS TEATER lavastusele “Ird.K”, Riho Hüti valmistatud klaaspüramiid, lilled, tort, tänukiri, Kukruse polaarmõisa kinkekaart, EKU seiklusgrupi kinkekaart, ajakiri Teater.Muusika.Kino) 
Janet Õunapuu: “Armastus on süda kujuga”

Filmifestival 2011 I koht 
Tõnis Sestverk: “MinuSINA”

Filmifestival 2011 II koht 
Kunstniku eripreemia 

Tõnis Sestverk: “Inimesed on nii ilusad ja head” 

Filmifestival 2011 III koht 
Publiku eripreemia 
Parim meeskondliku töö eripreemia 
Karl- Ander Pais ja Karl Andreas Sprenk: “K.I. – Kaitseingel”