Pealkiri: “LÕPP”

Autor(id): Sandra Kartau, Péter Kollanyi

Žanr: lühidraama

Kestus: 18:23 min

Valmimisaasta: 2019

Sünopsis: Jakob on värske koolijüts, keda terve elu on kammitsenud võimuhulluses isa, kuid nüüd on algamas kooliaeg. Kodust väljasaamine ja uute inimestega kohtumine tekitab Jakobis vastakaid tundeid maailmast, isa jumalastaatus hakkab tema silmis hägustuma. Lisaks kõigele saab poiss ühel jalutuskäigul tuttavaks Lindaga, kelle maailmapilt on poisile nii huvitav, et ta otsustab temaga rääkima jääda ja veel hiljemgi teda külastada. Linda olemus on suureks mõjutajaks poisi tekkiva uue maailmapildi kujunemisel.

Umbes paar nädalat kooli algusest hiljem saab Jakob enda esimese kehva  hinde. Ta ei võta seda kuigi tõsiselt, sest emakeeleõpetaja on välja kuulutanud luulevõistluse, millest Jakob plaanib kindlasti osa võtta. Koju jõudes on tema meel muretu, kuid isa reaktsioon olukorrale on Jakobi jaoks laastav – ta ei või enam kooli minna, ema hakkab teda jälle kodus õpetama. 

Jakobi sees on selleks hetkeks juba  mingi muutus toimunud ja ta ei nõustu olukorraga, seetõttu läheb ta abi otsima Lindalt.