Rakvere Gümnaasiumi filmifestival suundub tagasi juurte juurde

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane meeliköitev noorte poolt korraldatav sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000ndatesse aastatesse. Aastate jooksul on festival kasvanud vabariiklikult tuntud omanäoliseks elamuste nädalaks, mille külastajate arv küündib pooletuhandeni. 2019. aasta festivali finaalõhtule elas otseülekande vahendusel kaasa üle 1500 filmisõbra siin- ja sealpool merd.

Festivalist osavõtjad jagatakse kahte kategooriasse – kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Maksimaalselt 20-minuti pikkuseid lühifilme oodatakse 1. detsembri südaööni. Filmi sisu ja žanri osas piiranguid ei ole. Oodatud on ka võõrkeelsed filmid, kuid sel juhul peavad filmidel olema lisatud eestikeelsed subtiitrid. Saadetud filme hindab eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali mõlemast kategooriast viis filmi. Finaalis linastuvaid filme hindab 7-liikmeline oskuslik põhižürii ning mõlema kategooria parimad pärjatakse uhkete auhindadega!

2020. aastal teeb filmifestival kummarduse oma minevikule ja kunagistele eestvedajatele. Teemaga “Juurte juurde” meenutatakse festivali algusaegu ja juureldakse elu muutumise üle ajas. ”Suured asjad saavad alguse väikestest” on juba aastaid olnud filmifestivali moto. Sel aastal juurdlemegi selle tunnuslause üle sügavamalt. Proovime inimesi panna mõtlema sellest, kuidas saavad mingid asjaolud või sündmused esmase tõuke, et kasvada viljakandvateks puudeks ning miks jätame mõnikord noored, juuri alla ajavad puud ja taimevõsud kastmata

Eelseansid toimuvad 3.-5. veebruaril üle Rakvere ja finaal leiab aset 8.veebruaril Rakvere Gümnaasiumis.