5.-10. veebruarini leidis aset Rakvere Gümnaasiumi filmifestival, mis pakkus silmailu ja ovatsioone kõigile kohaletulnutele.

Festivalinädal sai alguse eelseansiga 5. veebruaril Buena Vista Sofa Clubis, kus lisaks filmide näitamisele paitasid publiku kõrvu oma heliloominguga Emili & Alex. Teine ja kolmas eelseanss toimusid vastavalt 6. ja 7. veebruaril, kuid siis juba Rakvere Gümnaasiumis. Kõigil eelseanssidel tulid näitamisele tänavu finaali mitte kvalifitseerunud filmid.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali nädala tipphetk saabus 10. veebruaril, kui selle sünnikohas, koolimajas, toimus suurejooneline finaalõhtu. Sel aastal oli filmifestivali teemaks Eesti inimesed, mistõttu on festival lisatud ka Eesti Vabariik 100 ametlikku sündmuste kalendrisse. Teemast lähtuvalt oli koolimaja tagasihoidlikult kaunistatud ning õhtut juhtis 12 erineva välimuse ja olemusega inimest. Finaalõhtu oli jaotatud kolmeks osaks: õpilas-, tudengikategooria ja show koos autasustamisega. Mõlemas kategoorias näidati viit paremat filmi koos festivali meeskonna poolt filmitud vaheklippidega ja sõul esines Eesti elektroonilise muusika duo Púr Múdd.

Iga osa vahel oli kümneminutiline paus, mille ajal sai koridoris kuulata Noortebänd 2017 osalejat INGERit, teha fotosid fotoseina juures, täiendada popkornivarusid ning vaadata rõiva-, foto- ja Johanna Rannu maalinäitust.

Filmifestivali õpilaskategooria esimese koha pälvisid Meel Paliale ja Urmet Piiling filmiga „Tüdruk Punases Golfis“, mis lisaks sai parima stsenaariumi, publiku lemmiku, Valge Klaari ja gümnaasiumi õpetajate näiteringi eripreemia. Teise koha pälvis Kertu Kibal filmiga „Calm Down“. Sellele filmile kuulusid ka parima meesnäitleja ja parima operaatori preemia ning SÄKKi eripreemia. Tudengikategoorias võidutses Johanna Maria Paulsoni film „Säde“, milles festivali noorim näitleja võitis parima naisnäitleja tiitli. Teise koha saavutas Rebeka Rummeli film „Ametniku surm“.

Filmifestivali peakorraldajad Mona-Liis Lipp ja Eleriin Miilman väljendasid suurt rõõmu, et festival õnnestus ja kohale oli tulnud nõnda palju inimesi. „On lausa imeline, et inimesed huvituvad noorte filmiloomingust nii suures mahus. Mis on veel eriti eriline on see, et pealtvaatajaid oli ka Talinnast, Tartust, Pärnust ja Kiviõlist,“ kõneles Lipp. Märkimisväärne muudatus võrreldes eelnevate aastatega oli kindlasti laupäevale paigutatud finaalõhtu senise reede asemel. „See andis korraldajatele varuaega ja võimaluse nautida festivali finaalõhtut,“ lisas Miilman. Järgmise aasta osas on neiud veel salalikud. „Jah, loomulikult, eks idutasandil ideid juba on, aga need tuleb kasvatada ühtseks tervikuks. Kahtlemata jätame alles asjad, mis publikule meeldivad mõnede täiendustega,“ kinnitas Lipp.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noorte korraldatud filmifestival. Pikkade traditsioonidega maakonnasisene festival on aastate jooksul kasvanud riiklikuks ning filmitegijate poolt äärmiselt tunnustatuks festivaliks. Filmifestivalil saavad osaleda kuni 26-aastased noored ja kahte kategooriasse jaotatud filme hindab auväärt žürii.

 

Fotogalerii: https://www.facebook.com/pg/filmifestival/photos/?tab=album&album_id=1868482076539870

Aftermovie: https://www.facebook.com/AlexTervinskyVisuals/videos/1572847139472630/

ReaaliTV saade: https://www.youtube.com/watch?v=UhGSMF9dqFw

Reporter: https://reporter.postimees.ee/4405811/reporter-eestis-rekordarv-noori-filmitegiajid

Virumaa Teataja: https://virumaateataja.postimees.ee/4405329/rakvere-gumnaasiumi-filmifestivalil-parjati-parimaid

https://virumaateataja.postimees.ee/4407209/rakvere-filmifestivalil-ruulis-tudruk-punase-golfiga

Vaata kindlasti finaalõhtut ka järelvaatamisest!