Alates tänasest on kõigil noortel filmitegijatel taaskord võimalus saata enda film Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalile, mis on Eesti omataolistest suurim. 2019. aasta Rakvere Gümnaasiumi filmifestival saab alguse järgmise aasta 4. veebruaril ning kulmineerub 9. veebruari õhtul toimuva finaaliga.

Nagu eelnevatel aastatel, jagatakse filmid ka sel aastal kahte kategooriasse: kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Osalejate kuni 15-minutilisi lühifilme oodatakse 1. detsembri südaööni. Žanrilisi piiranguid pole ja samuti on festivalile väga oodatud võõrkeelsed filmid, kuid sel juhul peavad filmidel olema lisatud eestikeelsed subtiitrid.

Saadetud filme hindab eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali mõlemast kategooriast viis filmi.
2019. aasta festivali korraldamisel on seatud eesmärgiks mõelda kastist välja. Iga festival algab puhtalt lehelt, mis muudabki selle ainulaadseks, ja toosama valge leht noori korraldamisel inspireerinud ongi. “Tuleval festivalil mõtleme oma lahendustega kastist välja ning loodetavasti ka pääseme, ikka valguse poole,” selgitab juba mitmendat aastat festivali kunstiliseks juhiks olev Robin Täpp.

Filmifestivali eesotsas jätkavad ka Eleriin Miilman ja Mona-Liis Lipp, kelle jaoks tuleb eesolev peakorraldajatena viimane. “Tahame vaatajateni tuua filmielamuse, mis pole võibolla nii traditsiooniline, kuid kust kindlasti ei puudu popkorn ja teie, imeliste noorte valmistatud filmid,“ sõnas Lipp. “Esmakordsetele osalejatele soovime julgust end proovile panna ja proovida midagi uut – kaotada ei ole midagi,” lisas Miilman.

2018. aasta filmifestivalile esitati kokku 47 noorte poolt loodud filmi, mis on kõigi aegade suurim arv. Õpilaskategooria parimaks valiti “Tüdruk punases Golfis”, autoriks Meel Paliale. Tudengikategooria tunnustati parimaks “Säde”, autoriks Johanna Maria Paulson. Samal aastal elas otseülekande vahendusel Eesti Vabariigi juubelile pühendatud meeleolukale finaalõhtule kaasa 1500 filmihuvilist nii kodumaal kui ka kaugel mere taga.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane tujuküllane noorte korraldatav sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000ndatesse aastatesse. Koolisisene miniatuurne festival on aastate jooksul kasvanud vabariiklikult tuntud omanäoliseks elamuste nädalaks, mille külastajate arv küündib pooletuhandeni.

Rohkem infot filmifestivali ja osalemise kohta leiab kodulehelt ning sotsiaalmeedia kanalite kaudu.