RGFF 2019 toimub 4.-9. veebruarini 2019. aastal. Finaalõhtu piletid on juba müügil!

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane tujuküllane noorte korraldatav sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000ndatesse aastatesse. Koolisisene miniatuurne festival on aastate jooksul kasvanud vabariiklikult tuntud omanäoliseks elamuste nädalaks, mille külastajate arv küündib pooletuhandeni.

Festivalile laekunud filmiloojate tööd jaotuvad kahte kategooriasse: õpilas- (kuni 19-aastased) ja tudengikategooria (20-26-aastased). Andekate noorte ponnistusi hindab mainekas kahetasandiline žürii, millesse kuuluvad eesti kultuuri hoidjad – (aja)kirjanikud, režissöörid, näitlejad, operaatorid – ja aktiivsed kvaliteetsesse järelkasvu panustajad.

  1. aasta festivalile saadeti rekordiliselt 46 filmi, millest 37 kooli- ja 9 üliõpilaste poolt. Samal aastal elas otseülekande vahendusel Eesti Vabariigi juubelile pühendatud meeleolukale finaalõhtule kaasa 1500 filmihuvilist nii kodumaal kui ka mere taga.

 

  1. aasta festivali korraldamisel oleme seadnud eesmärgiks pöörata tähelepanu eluilu pakkuvatele igapäevatoimetustele, mis aitavad mõelda ja saada kastist välja. Nihutame noortepäraselt veidi piire ja näitame, kuidas võib veel filme publiku ette tuua. Iga festival algab puhtalt lehelt, mis muudabki selle ainulaadseks, ja toosama valge leht meid korraldamisel inspireerinud ongi. Muutused võivad külastajale tunduda piimja uduna, kuid päris kindlasti tuuakse festival teisiti särava valguse saatel 4.-9. veebruarini nautlejate ette.

 

Eelseansid toimuvad 4.-6. veebruaril üle Rakvere ja finaal leiab aset Rakvere Gümnaasiumis. Kõik festivalinädala sündmused saavad alguse 18.00. Eelseansid on tasuta ja finaalõhtu piletid on müügil Piletilevis: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/film/festival/rakvere-gumnaasiumi-filmifestival-2019-finaal-271041/

Rohkem infot leiab RGFF 2019 Facebooki eventist: https://www.facebook.com/events/591028287999112/