RGFF 2020 tulemused

RGFF 2020 tulemused

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali 2020 aasta teemaks oli “juurte juurde”.  Kokku osales 28 filmi. Filme saadeti õpilas- ning tudengifilmide kategoorias. 

Tudengikategoorias osales 11 lühifilmi, millest 5 pääses finaali. Võitjaks osutus Teresa Väli “Karm Liin” ning auhinnalise teise koha sai Sandra Kartau “Lõpp”. Kolmanda koha sai Silver Õun filmiga “Süütunne”, neljas koht läks Anita Kremmile filmiga “Oscar” ja viienda koha sai “Sofia”, mille autoriteks olid Alex Tervinsky ja Ranno Lauri.

 

Õpilaskategoorias saadeti 18 filmi ning ka nendest valiti põhižürii poolt välja viis parimat, kes pääsesid finaali. Esimese koha saavutas Tauris Pilden filmiga “Hundimäng” ning teise koha sai Rebeka Kruusi “Lasnamägi”. Kolmanda koha saavutas film “Kõlav hing”, mille autoriteks olid Karl Toomsoo ja Uku Toosens. Neljanda ja viienda koha punkte jäid jagama Jakob Perteli ja Raiko Sten Reidla “Venna laul” ning Martin Vesbergi “Eestimaa looduse 100 nägu”.

 

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil on ka viis eriauhinda. Parima naisnäitleja tiitli pälvis Amanda Raadik, filmist “Karm liin”, parima meesnäitleja tiitli sai Jonas Nurmsalu filmist nimega “Lõpp”, parim stsenarist oli Sandra Kartau samuti filmist “Lõpp” ja parima operaatoritöö eest pälvis auhinna Annika Väljataga, filmist “Süütunne”. Publiku lemmikfilm osutus olema Tersa Välja “Karm liin”.